4 września funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Rudy Śląskiej ujawnili 36 600 sztuk papierosów. Nielegalny towar, który nie posiadał znaków polskiej akcyzy skarbowej, ujawniony został w Rudzie Śląskiej. Przewoził go w samochodzie osobowym mieszkaniec województwa podkarpackiego. W rezultacie przeszukania jego samochodu ujawniono 36 600 sztuk papierosów o wartości rynkowej ponad 23 500 złotych.

Mundurowi z „dwójki” zatrzymali 30-letniego rudzianina, który ukradł dwa telewizory. Mężczyzna wykorzystał upojenie alkoholowe domowników i bez trudu wyniósł z mieszkania fanty. Wpadł w trakcie interwencji domowej dzięki czujności policjantów.

W Rudzie Śląskiej i Katowicach funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy warte prawie 138 000 złotych. Wczoraj (5 sierpnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej ujawnili na terenie dwóch śląskich miast nielegalne wyroby akcyzowe. Ponad 100 000 sztuk papierosów ujawniono w Rudzie Śląskiej. Znajdowały się one w samochodzie osobowym oraz w mieszkaniu, w którym funkcjonariusze dokonali przeszukania.

Policjanci z rudzkiej „jedynki” zatrzymali czterech mężczyzn, którzy z terenu szpitala miejskiego usiłowali ukraść płyty OSB o wartości 1200 złotych. Dzięki informacji od ochrony szpitala, policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku kradzieży. Mężczyznom grozi teraz do 3 lat więzienia.

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała matka, która „opiekowała się” swoimi dziećmi Rudzie Śląskiej. Do zatrzymania kobiety doszło po tym, jak zadzwoniła do męża z którym jest w separacji i poinformowała go, że spali się razem z dziećmi. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

Dzisiaj o godzinie 20.00 rozpocznie się kolejna rudzka impreza, która może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu. W godzinach 20.00 - 23.00 należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników "Nightskating Ruda Śląska" będą czuwać rudzcy policjanci.
Policjanci z wireckiego komisariatu zatrzymali złodzieja roweru, wartego 6 tyś. złotych. Rudzianin ukradł jednoślad, który stał jako ekspozycja przed sklepem rowerowym na ul. Kupieckiej. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z wireckiego komisariatu zatrzymali trzech sprawców pobicia. Młodzi mężczyźni w niedzielę na miejskim basenie pobili 23-letniego rudzianina. Podejrzani usłyszeli wczoraj zarzuty, za które grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne coraz częściej przynoszą efekty. Policjanci otrzymują więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść niż tych w których rudzianie stracili swoje oszczędności.
Policjanci z rudzkiej „jedynki” szukają właściciela telefonu, który został znaleziony na ul. Plac Chopina w Rudzie Śląskiej. Telefon jest do odebrania w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej.
Policjanci z komisariatu w Wirku zatrzymali 31-letniego rudzianina, który usiłował dokonać rozboju na 61-letnim mężczyźnie. Sprawca trafił w ręce stróżów prawa, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców naszego miasta.
W poniedziałek, 1 czerwca, punktualnie o godz. 14.00 zorganizowano ogólnopolski "Zryw Wolnych Serc". Do akcji włączyła się także Ruda Śląska. Jej ideą było zjednoczenie się Polaków w trosce o to, by narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.
Nawet do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanym wczoraj przez rudzkich stróżów prawa osobom podejrzanym o kradzież energii elektrycznej. To już kolejny po piątkowym nalot na „pajęczarzy”, tym razem kontrole odbyły się w Rudzie. Pamiętajmy, że „lewe” instalacje, to śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców.
Ponad promil miał w organizmie 19-latek, który spowodował wczoraj kolizję na parkingu przy ulicy Oświęcimskiej. Młody kierowca oświadczył policjantom, że chciał tylko przestawić samochód brata. Grozi mu teraz zgodnie z nowymi przepisami wysoka kara grzywny, utrata prawa jazdy i nawet 2 lata więzienia.
Rudzcy policjanci przeprowadzili wczoraj w naszym mieście działania pn. " Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.
Policjanci z rudzkiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami katowickiej Izby Celnej, zatrzymali 56-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Mężczyzna jest podejrzany o handel nielegalnymi używkami. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli ponad 24 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Rudzianinowi grozi teraz wysoka grzywna, a nawet do 3 lat więzienia.
Policjanci z rudzkiej drogówki często spotykają się z zaskoczonymi kierowcami gdy okazuje się, że używali świateł dziennych niezgodnie z przepisami. Nie w każdych warunkach wolno używać jedynie świateł do jazdy dziennej. Kiedy spada widoczność, trzeba włączyć światła mijania, by oświetlić auto także z tyłu, a o tym nagminnie zapominają kierowcy.
Kolejna kradzież znaną już metodą „na pracownika wodociągów”. I znów oszukana to osoba starsza, mieszkająca samotnie. Pomimo naszych częstych apeli do państwa, złodzieje dalej zbierają żniwo.
Wczoraj tuż przed godziną osiemnastą przed rondem na ulicy 1-go Maja w Wirku doszło do kolejnego zdarzenia, w którym ucierpiała 12-letnia dziewczynka. Rudzianka przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych, kiedy potrącił ją jadący samochód. Kierujący osobowym fiatem omijał stojący przed pasami samochód.
Kolejne cztery nielegalne podłączenia zostały ujawnione w dzielnicy Wirek. Policjantom z ”dwójki” wystarczyły zaledwie dwie godziny aby skontrolować kilkanaście miejsc. Przypominamy, że nielegalne instalacje elektryczne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia czasem wielu osób.
W Rudzie Śląskiej już po raz szósty z rzędu odbyła się akcja profilaktyczna pod nazwą: "Śląski Przystanek PaT". Rudzki przystanek inicjowany przez nadkom. Krzysztofa Piechaczka stał się już tradycją na Śląsku. W tym roku w gali finałowej wzięło udział prawie 500 osób.
Kolejny sprawca przemocy domowej zatrzymany przez rudzkich stróżów prawa. To nie pierwsza interwencja w mieszkaniu zatrzymanego 47-latka. Już wcześniej rodzina miała założoną niebieską kartę.
Przed nami długi weekend. W związku z tym na drogach pojawi się więcej stróżów prawa, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów i eliminować z ruchu kierowców stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Policjanci z drogówki kontrolować będą również prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości. Działania drogówki pn. „Bezpieczny weekend" rozpoczęły się w środę o godzinie 6.00 i zakończą się 7 czerwca o godzinie 22.00.
Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali 39-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który mając w organizmie ponad sześć dziesiątych promila alkoholu kierował samochodem. Pasażerem był jego 3-letni syn. Śledczy ustalą czy mężczyzna naraził swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, jeżeli tak, w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.
Mundurowi z Rudy szukają właściciela zgubionego Modemu USB 4G LTE, który jest do odebrania w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej.
Po długiej przerwie w naszym mieście znów pojawili się złodzieje działający starą metodą „na wnuczka”. Na szczęście mieszkańcy Rudy Śląskiej o telefonach od rzekomych członków rodzin natychmiast informują policję.
Podsumowano akcję "Bezpieczny Weekend" prowadzoną na drogach Rudy Śląskiej. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwało w sumie 53 policjantów drogówki. Działania zakończyły się poniedziałkową akcją "Trzeźwość".
Rudzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli 228 paczek papierosów i prawie 20 kg. tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa nielegalny towar znaleźli u 40-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej. Teraz kobiecie za przestępstwo skarbowe grozi nawet do 3 lat więzienia.
Rudzcy policjanci przeprowadzili wczoraj w naszym mieście działania pn. " Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Policjanci wykorzystywali zestaw do zdalnej rejestracji wykroczeń.
Rudzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przejęli blisko 4000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i 17 litrów lewego alkoholu. Stróże prawa nielegalny towar znaleźli u 55-letniego mieszkańca Halemby. Teraz rudzianinowi za przestępstwo skarbowe grozi nawet do 3 lat więzienia.
Śledczy z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy szukają świadków wypadku do którego doszło w dniu 4 czerwca (Boże Ciało) około godziny 21:20 na ulicy 1-go Maja w rejonie restauracji „Wiśniowy Sad”. W wypadku kierowca motocykla potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.
Działania po taką nazwą poprowadzą dzisiaj (20 lipca) policjanci z wydziału ruchu drogowego. Patrole pojawiły się w punktach kontrolnych już o godzinie 6.00. Kontrole na drogach miasta potrwają do 22.00.
Policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który utrzymywał się z dilerki. Kryminalni od pewnego czasu interesowali się mieszkańcem Nowego Bytomia. Przeszukanie mieszkania potwierdziło przypuszczenia policjantów.
Detektywi z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy, zatrzymali 17-letniego rozbojarza. Sprawca napadł na rok młodszego nastolatka i zabrał mu jego telefon komórkowy. Policjanci już po kilku dniach namierzyli skradzioną komórkę i zatrzymali sprawcę.
Kryminalni z Komisariatu Policji III w Rudzie Śląskiej w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 18 letniego sprawce kradzieży torebek. Jak się później okazało mieszkaniec Rudy Śląskiej zrobił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. To nie wszystko co 18 latek miał na sumieniu, bo od ponad dwóch tygodni przebywał na ucieczce z domu.
Za nami policyjne mistrzostwa naszego województwa w judo i karate. Trzydziestu zawodników rywalizowało o miano najlepszego na terenie katowickiego oddziału prewencji. Zawody objął swoim patronatem Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, który udekorował zwycięzców.
Śląska Industriada na rudzkim Ficinusie, gdzie prezentowano różne zawody była świetną okazją dla policjantów, którzy mieli możliwość przekazywania treści profilaktycznych najmłodszym uczestnikom. W minioną sobotę mundurowi z rudzkiej drogówki pokazywali dzieciom, ale nie tylko, policyjny sprzęt oraz opowiadali na czym polega ich praca.
Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali mieszkańca województwa podkarpackiego podejrzanego o posiadanie "lewych papierosów". Mężczyzna w swoim samochodzie przewoził prawie 40 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. 33- latek został zatrzymany do kontroli drogowej w związku brakiem włączonych świateł mijania. Kierującemu bmw oprócz mandatu za wykroczenie drogowe grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Pijani rodzice, którzy wczorajszej nocy opiekowali się małymi dziećmi, będą tłumaczyć się przed sądem. Policjanci z „jedynki” interweniowali wczoraj aż w dwóch rodzinach. W pierwszym przypadku dzieci trafiły do placówki opiekuńczej, a w drugim pod opiekę najbliższej rodziny. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, może im grozić kara nawet do 5 lat więzienia.
Tylko wczoraj rudzka policja odnotowała dwie próby oszustwa zmodyfikowaną metodą „na wnuczka” i „ na oficera CBŚ”. W obu przypadkach przestępcy natrafili na zdecydowaną postawę ofiar. Przypominamy sposób działania oszustów: najpierw dzwoni „członek rodziny” pilnie potrzebujący pieniędzy, a zaraz po nim „policjant”, który przestrzega przed oszustem i prosi o współpracę.
Śledczy z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy szukają świadków wypadku z udziałem motorowerzysty i skody fabia, w szczególności motocyklisty który zatrzymał kierującego skodą. Do zdarzenia doszło w dniu 14 lipca 2014 roku na wysokości skrzyżowania ulicy Tunkla z Górnośląską.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali siedmiu sprawców przestępstw. Jeden z nich to nietrzeźwy kierowca. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, pobicia, oraz nietrzeźwa babcia opiekująca się swoją wnuczką.
W miniony piątek i sobotę rudzcy policjanci prowadzili działania związane z bezpieczeństwem pieszych. 78 pieszych ukaranych mandatami za przejście na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych i 13 ukaranych kierowców - to wyniki dwóch dni akcji „Pieszy”. Mundurowi działali w newralgicznych miejscach miasta, gdzie dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem pieszych.
Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z rudzkiej drogówki przeprowadzali kontrole stanu trzeźwości. Mundurowi wykorzystując analizator wydechu FST mogli w szybki sposób sprawdzić stan trzeźwości wielu kierujących. Poranna kontrola pozwoliła na wyłapanie tych kierowców którzy prowadzili swoje pojazdy jeszcze na „kacu” po wczorajszym święcie.
Wczoraj rano na ulicy Wolności doszło do potrącenia pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu. Kierująca osobowym fiatem omijając stojący przed pasami samochód potrąciła prawidłowo przechodzącą pieszą. Poszkodowana kobieta z obrażeniami obojczyka została przewieziona do szpitala.
W piątek 27 lutego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Ślaskiego odbyła się konferencja „Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była śląska policja. Wpisało się ono w kończący się dziś Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
Akcja rozpoczęła się w piątek rano, zakończyła – w sobotę rano. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili ponad 1500 badań trzeźwości kierowców oraz jedno na zawartość narkotyków w organizmie. Biorąc pod uwagę fakt, że był to początek weekendu, wyniki mogą napawać optymizmem.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali siedemnastu sprawców przestępstw. Siedmiu z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, włamania oraz pobicia.
Policjanci z Rudy Śląskiej z wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami katowickiej Izby Celnej zatrzymali 64-letnią kobietę podejrzaną o handel nielegalnymi używkami. W jej mieszkaniu przejęto ponad 105 tysięcy sztuk papierosów i prawie 4 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Grozi jej teraz wysoka grzywna a nawet do 3 lat więzienia.
Na wniosek policjantów i prokuratury rudzki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób. Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną siódmą, gdy 56-letni rudzianin odkręcając gaz w kuchni chciał doprowadzić do wybuch. Szybka reakcja policjantów z Komisariatu IV w Rudzie Śląskiej zapobiegła tragedii.
Policjanci z rudzkiej „jedynki” rozliczyli dwóch sprawców kradzieży na tzw. „wyrwę”. Rudzianie w wieku 17 i 25-lat wpadli w ręce policjantów w ubiegłym tygodniu. Młodszy ze sprawców, zatrzymany został przez dzielnicowego z „dwójki” na gorącym uczynku kradzieży. Mężczyznom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Rudzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ponownie uderzyli w osoby zajmujące się sprzedażą nielegalnych używek. Tym razem zatrzymali 32-letniego rudzianina podejrzanego o handel nielegalnym spirytusem. Stróże prawa zabezpieczyli w jego mieszkaniu alkohol, papierosy i tytoń bez znaków akcyzy.
W Rudzie Śląskiej odbyło się robocze spotkanie śląskich ekspertów PaT. Spotkanie to, było przygotowaniem do zbliżającego się VI Śląskiego Przystanku PaT, który co roku organizowany jest w naszym mieście.
Dzisiaj w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano dwanaście umów na termomodernizację obiektów śląskiego garnizonu policji. Katowicką komendę wojewódzką reprezentował Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia. Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad dwa miliony złotych.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali dziewięciu sprawców przestępstw. Dwóch z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży samochodu, włamania, zniszczenia mienia oraz pobicia.
Policjanci z rudzkiej „piątki” zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w skradzionym ojcu samochodzie. Dzięki szybkiej akcji policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali wyrodnych synów w Pławniowicach koło Gliwic. Sprawcy odpowiedzą teraz nie tylko za kradzież samochodu, ale i za włamanie na konto bankowe i kradzież pieniędzy oraz za posiadanie narkotyków.
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach poświęconych Systemowi Wczesnej Interwencji. 24 komendantów komisariatów z całego naszego województwa odebrało stosowne dokumenty z rąk nadinspektora Jarosława Szymczyka. Rok 2015 rok jest już piątym rokiem szkoleń finansowanych przez Komendę Główną Policji.
Rudzka drogówka od wczesnych godzin rannych prowadzi akcję „Prędkość”. Policjanci zatrzymują kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Do walki z piratami drogowymi mundurowi wykorzystują radiowóz z wideorejestratorem oraz nowoczesne laserowe miernik prędkości ...
Pięć nielegalnych poborów energii wykryli wczoraj policjanci i pracownicy firmy Tauron przy ulicy Kałusa w Rudzie Śląskiej. Po godzinie piętnastej kryminalni z II komisariatu wraz z pracownikami firmy energetycznej weszli do kilku mieszkań, w których dochodziło do kradzieży prądu. Sprawcy omijali liczniki energii, wykonując połączenia na tzw. skrętkę.
Policjanci z rudzkiej drogówki już po raz kolejny korzystają ze specjalistycznego aparatu z teleobiektywem. Sprzęt ten umożliwia robienie zdjęć z daleka, na których widać czy kierowca ma zapięte pasy lub czy rozmawia przez telefon. Są to kolejne działania, których celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezastosowania się do obowiązku podróżowania w pasach bezpieczeństwa.
Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali mieszkańca województwa podkarpackiego , który w swoim samochodzie miał prawie 40 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany wpadł bo jechał w nocy bez włączonych światła mijania. Mężczyźnie grozi za to przestępstwo do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Kolejne nielegalne podłączenia zostały ujawnione na terenie podległym Komisariatowi I w dzielnicy Ruda i Orzegów. Policjantom z „jedynki” i pracownikom firmy Tauron wystarczyło zaledwie kilka godzin aby skontrolować kilkanaście miejsc. W dwóch przypadkach ujawniono nielegalne podłączenie do sieci energetycznej.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali jedenastu sprawców przestępstw. Czterech z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, posiadania narkotyków, znieważenia policjantów oraz kierowcy łamiący sądowe zakazy.
O zasadzie „piłeś nie jedź” zapomniało wczoraj dwóch mieszkańców Rudy Śląskiej. Obaj panowie nie dość, że stworzyli zagrożenie dla siebie, to też dla innych uczestników dróg. Teraz odpowiedzą za przestępstwo które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Możliwość zrobienia zakupów bez opuszczania zacisza domowego to jedna z wielu zalet internetu. Na aukcjach wabi nas - okazja zaoszczędzenia pieniędzy i czasu. Trzeba jednak zachować wzmożoną czujność, żeby nie stać się ofiarą oszustów.
Wczoraj do wielu mieszkań na terenie Rudy Śląskiej zapukali policjanci. Kryminalni przeprowadzili kolejną akcję "Poszukiwany". W trakcie jej realizacji stróże prawa zatrzymali szesnastu poszukiwanych.
Rudzcy policjanci zatrzymali sprawcę wybicia szyb w 10 samochodach. Młody mężczyzna w piątkowy wieczór, strzelając z pistoletu pneumatycznego, uszkadzał szyby w samochodach na jednym z parkingów w Rudzie Śląskiej. Za zniszczenie mienia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.
Dzisiaj w godzinach 6:00-22:00 policjanci drogówki prowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.
Policjanci z wireckiego komisariatu zatrzymali 33-latka podejrzanego o włamanie do piwnicy i kradzież rowerów. Dzięki dobrej pracy kryminalnych, którzy jeszcze przed zgłoszeniem kradzieży, natrafili na jeden z jednośladów, można było szybko zatrzymać sprawcę. Oba rowery wróciły już do właściciela.
Warto pamiętać, że zakupy w sieci zawsze wiążą się z ryzykiem. Niestety atrakcyjne ceny, które pojawiają się na licznych portalach aukcyjnych oraz ich różnorodność, wciąż stanowią dużą pokusę dla kupujących. A do nich nie zawsze trafia produkt, który zamawiali. Osobie, która zostanie zatrzymana za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Rudzcy policjanci prowadzili wczoraj działania "Kontrola drogowa - Piesi". Akcja była elementem wojewódzkiej kampanii “Idź - Jedź - Żyj - Rok Pieszego” . Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy piesi pamiętają o przestrzeganiu przepisów.
W województwie śląskim zimowe ferie rozpoczną się za tydzień. Policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed podróżą.
Kryminalni z rudzkiej „dwójki” rozwikłali sprawę ugodzenia nożem 53-letniego mężczyzny. Rudzianin zgłosił, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy ugodzili go nożem w klatkę piersiową. Śledczy udowodnili mężczyźnie, że wymyślił całą historię, aby chronić sprawcę.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali czterech sprawców przestępstw. Jeden z nich to nietrzeźwy kierowca. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy uszkodzenia ciała, oraz kradzieży prądu.
Tylko w miniony piątek „trzynastego” na rudzkich drogach doszło do czterech wypadków drogowych, w których siedem osób zostało rannych. W dwóch przypadkach było to wypadnięcie z drogi, w kolejnym potrącenie pieszej i w ostatnim przypadku najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.
W dniach od 23 lutego do 28 lutego 2015 roku po raz piętnasty obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem - na ich uprawnienia i potrzeby.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali dziesięciu sprawców przestępstw. Pięciu z nich to sprawcy przemocy domowej. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy zniszczenia mienia oraz kradzieży.
W miniony piątek dyżurny rudzkiej komendy odebrał telefon od anonimowego mężczyzny, który oświadczył, że zaraz zabije żonę. W trakcie rozmowy słychać było krzyki kobiety. Ta informacja postawiła na nogi całą rudzką komendę.
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili i zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o handel nielegalnymi papierosami. Mężczyzna sprzedawał kontrabandę w rudzkiej Halembie. W trakcie wczorajszego zatrzymania skonfiskowano papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 3 tysięcy złotych.
Wczoraj w ręce kryminalnych z komisariatu 2 wpadł 25-latek, sprawca kradzieży kabla energetycznego z terenu kopalni. Sprawcę zdradziło to, że w krótkim odstępie czasu oddał na złom dużą ilość miedzi. Teraz za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Rudzcy policjanci zatrzymali wczoraj kolejnego kierowcę, który pomimo obowiązywania sadowego zakazu prowadzenia pojazdów kierował samochodem. Za niestosowanie się do zakazu grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.
Policjanci z Rudy Śląskiej rozbili zorganizowaną grupę pseudokibiców. Zatrzymano 9 osób, które odpowiedzialne są za listopadowe i styczniowe podpalenia kilkunastu samochodów. Kryminalni zapowiadają, dalsze zatrzymania.
Policjanci z rudzkiej „czwórki” wspólnie z funkcjonariuszami SOK, zatrzymali na gorącym uczynku 5 osób, które dokonały kradzieży węgla z pociągu. Sprawcy usypali 5 ton węgla z dwóch wagonów kolejowych. Policjanci nie wykluczają, że ta grupa mogła dokonać też wcześniejszych kradzieży.
Ostrzegamy przed oszustami. Wczoraj fałszywe pracownice wodociągów weszły do mieszkania 75-letniego rudzianina, informując o konieczności kontroli liczników. Wizyta była nadzwyczaj kosztowna, mężczyzna stracił ponad 8 tys. zł. Apelujemy, by nigdy nie wpuszczać obcych do mieszkania.
Brak doświadczenia i brawura były prawdopodobnymi przyczynami wypadku do którego doszło w miniony piątek na ulicy Kochłowickiej. Samochód kierowany przez 19-latka wypadł z drogi i dachował, a następnie uderzył w budynek pobliskiej posesji. W wypadku ucierpiały dwie osoby.
Dzisiejszej nocy policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny.
Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 53-latka, podejrzanego o zabójstwo swojej 37-letniej bratanicy. Mężczyzna śmiertelnie pobił kobietę na oczach jej dzieci. Postanowieniem sądu sprawca został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotnie więzienie.

Policjanci z Rudy Śląskiej wyjaśniają okoliczności sobotniej śmierci 18-letniej mieszkanki tego miasta. Według relacji świadków, dziewczyna w piątek wieczorem zakupiła dopalacze, po zażyciu których zmarła w sobotę rano. Przyczyny śmierci zostaną ustalone po przeprowadzeniu zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

Około 500 młodych ludzi weźmie udział w tegorocznym Śląskim Przystanku PaT, organizowanym po raz szósty w Rudzie Śląskiej. Przed nimi szereg warsztatów prowadzonych m.in. przez mistrza Europy i świata w Hip Hopie oraz instruktorkę samby brazylijskiej. W tym roku PaT odbędzie się 23 maja.
Policjanci z „jedynki” zatrzymali i rozliczyli sprawcę kradzieży kabla ze studzienki teletechnicznej. Mężczyzna został zaskoczony podczas wycinania kabla. Śledczy z Rudy postawili mu zarzut spowodowania zakłócenia działania sieci telekomunikacyjnej za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Rozpoczęły się policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny weekend – weekend majowy”. Do godziny 22.00 w niedzielę policjanci z drogówki będą patrolować drogi Rudy Śląskiej radiowozami oznakowanymi oraz nieoznakowanymi, wyposażonymi w sprzęt kontrolno-pomiarowy. Akcja rozpoczęła się dziś o godz. 6.00.
Policjanci i młodzież realizująca założenia i cele programu Komendy Głównej Policji: "Profilaktyka a TY" zrealizowali nietypowe działania profilaktyczne. Tytułowa niecodzienna forma profilaktyczna została zrealizowana podczas odbywającej się w Rudzie Śląskiej, Gali Finałowej I Ogólnopolskiego Konkursu „W Kręgu Poezji i Prozy Lagrowej Więźniarek KL Ravensbrück".
Kobieta podająca się za pracowniczkę firmy ubezpieczeniowej podstępem dostała się do mieszkania starszej pani. Po wizycie rudzianka zorientowała się, że była to złodziejka, która ukradła jej oszczędności. Kolejny raz ostrzegamy przed wpuszczaniem do swoich domów nieznanych osób podających się za pracowników różnych instytucji.
Zakończyła się prowadzona akcja "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach Rudy Śląskiej czuwało w sumie 45 policjantów drogówki. Nie dla wszystkich kierujących spotkania z nimi zakończyły się bez konsekwencji…
Policjanci z komisariatu 3 w Rudzie Śląskiej zatrzymali sprawcę przemocy domowej. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Śledczy przedstawili mu cztery zarzuty związane z przemocą, uszkodzeniem mienia i nękaniem.
Rudzcy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do jakiego doszło w sobotę wieczorem.  Młody mężczyzna kierując daewoo tico stracił panowanie nad pojazdem, który w efekcie przewrócił się na dach. W wypadku obrażeń doznał 14-letni pasażer.
Policjanci z rudzkiej „czwórki” zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do mieszkania. Kolejny już raz potwierdza się założenie Kampanii Społecznej "Nie reagujesz – akceptujesz". Zatrzymanie sprawcy możliwe było dzięki czujności i szybkiej reakcji sąsiada.
Śledczy z rudzkiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj na ulicy Goduli. 54-letni rudzianin stracił życie potrącony przez samochód ciężarowy. Apelujemy do pieszych i kierowców o rozwagę.
Kolejny sprawca przemocy domowej zatrzymany przez stróżów prawa z rudzkiej dwójki. Wczoraj przed północą policjanci zostali wezwani na interwencję domową gdzie zatrzymali sprawcę znęcania się psychicznego i fizycznego nad córką.
Akcja rozpoczęła się w poniedziałek rano, zakończyła około południa. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził w stanie nietrzeźwości oraz dwóch po użyciu alkoholu. Wszystkim zatrzymano prawa jazdy.
Mowa o banalnej sprawie, która rodzi poważne konsekwencje. Nieuczciwym klientom wydaje się, że nie kradną, lecz korzystają z promocji, jaką sami ustanowili. Chodzi o przemetkowanie towaru. Polega to na podmianie opakowania bądź kodu cenowego z towaru droższego na tańszy.
Policjanci z „dwójki” zatrzymali dwóch włamywaczy. Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni z wireckiego komisariatu rozliczyli dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Obu młodym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Kolejna osoba została nabrana przez oszusta. Do kradzieży doszło w Nowym Bytomiu. Apelujemy o daleko idącą ostrożność, a przykład podajemy ku przestrodze.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 7 przy ul Wolności w Rudzie. Mundurowi z drogówki spotkali się z przedszkolakami w celu zaprezentowania maluchom zasad ruchu drogowego i porozmawiania na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola w ramach II Ogólnopolskich Dni Bezpiecznego Przedszkolaka.
Policjanci z „dwójki” zatrzymali na gorącym uczynku oszusta, dwóch mężczyzn próbujących wyłudzić kredyt, w jednym z banków. Sprawcy posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami. Jeden z zatrzymanych był ponadto poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.
Policjanci rudzkiej komendy uratowali życie nastolatka. W czwartek rano chłopak wysłał do jednej ze stacji telewizyjnych maila z informacją, że o godzinie 14.15 skoczy z wieżowca przy ulicy Niedurnego w Rudzie Śląskiej. Policjanci szybko rozpoczęli akcję ustalania nadawcy wiadomości.
Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który chciał zostać dilerem narkotykowym. Rudzianin kupił marihuanę, aby następnie odsprzedać ją z zyskiem. Na drodze do „kariery” stanęli mu jednak mundurowi z halembskiego komisariatu.
Dwa promile miał w organizmie 23-latek, którego zatrzymali rudzcy policjanci. Jazda pod wpływem alkoholu to jednak nie wszystko, bowiem okazało się, że młody wiekiem kierowca na swoim koncie ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkańcowi Orzesza grożą 3 lata więzienia.
Do dwóch nietypowych zdarzeń doszło wczoraj w Rudzie Śląskiej. W pierwszym zdarzeniu kierujący toyotą, potrącił na przejściu dla pieszych 11-letnią dziewczynkę, która jechała na rolkach, a w drugim 14-letni rowerzysta na chodniku potrącił pieszą. Apelujemy do rodziców aby zwrócili uwagę swoich pociech na ich i innych bezpieczeństwo.
Policjanci z komisariatu 1 w Rudzie znaleźli psa rasy Labrador, z czarną skórzaną obrożą i smyczą. Pies błąkał się w rejonie ulicy Mickiewicza w Rudzie. Właściciel może odebrać swojego pupila w Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "FAUNA”
Policjanci z rudzkiej „piątki” zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. 22-latek został zatrzymany na gorącym uczynku podczas transakcji. W ręce stróżów prawa wpadła również jego żona i klient, który zakupił od niego marihuanę. Kryminalni przejęli prawie 2 tysiące działek dilerskich różnych narkotyków.
Śledczy z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy szukają świadków wypadku do którego doszło w dniu 20 kwietnia około godziny 16:05 na ulicy 1-go Maja 57, gdzie kierowca opla astra koloru srebrnego wymusił pierwszeństwo na kierowcy autobusu komunikacji miejskiej.
Policjanci z rudzkiej „dwójki” zatrzymali cztery osoby które handlowały podrobionymi perfumami. Kryminalni w trakcie rutynowej kontroli miejskiego targowiska natrafili na osoby zajmujących się obrotem towarami z podrobionymi znakami handlowymi. Straty producentów, jakie spowodowali oszuści, sięgają ponad 50 tysięcy złotych.
Policjanci z „jedynki” zatrzymali czterech mieszkańców Zabrza, którzy dokonywali kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych. Mężczyźni pod osłoną nocy ukradli pokrywę studzienki przy ulicy Zabrzańskiej. Śledczy udowodnili im aż 8 kradzieży pokryw studzienek na terenie Rudy.
Trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież zatrzymali policjanci komisariatu IV. Skradzione przez mężczyzn mienie udało się odzyskać. Podejrzani jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty.
Dzielnicowy z Rudy odnalazł telefon, który jest do odebrania w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej. Zgubę można odebrać do 30 kwietnia 2015 roku.
Dzielnicowy z Rudy szuka właściciela zgubionego kluczyka samochodowego, który jest do odebrania w Komisariacie Policji I w Rudzie Śląskiej. Zgubę można odebrać do 30 kwietnia 2015 roku.
Wczoraj w ręce policjantów wpadł kolejny złodziej pokryw studzienek spływowych. Policjanci zatrzymali 24-letniego rudzianina dzięki zgłoszeniu od mieszkańców. Za kradzież może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z „jedynki” zatrzymali i rozliczyli nieuczciwego dostawcę. Mężczyzna dostarczający towar do jednego ze sklepów ukradł ponad 2,5 tys. złotych. Teraz grozi mu 5 lat pobytu w więzieniu i utrata pracy.
Policjanci z drogówki zatrzymali 72-latka, który kierując fiatem seicento miał prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna doprowadził do kolizji z zaparkowanym samochodem i uciekł z miejsca zdarzenia. Dalszą jazdę rudzianinowi uniemożliwił kierowca, który uniknął kolejnego zderzenia.
Nowe prawo - dyskomfort dla drogowych piratów Prezydent podpisał ustawę zmieniającą i zaostrzającą kary za łamanie przepisów ruchu drogowego. Na przykład za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym policjanci będą teraz zabierać prawo jazdy na 3 miesiące. Pijani kierowcy, oprócz kary więzienia oraz dożywotniego orzeczenia zatrzymania prawa jazdy, mogą zostać skazani na zapłatę 5 tys. zł nawiązki na fundusz pomocy pokrzywdzonym, zaś ci z „przeszłością” zapłacą 10 tys.
Przed nami świąteczny weekend. W związku z tym na drogach pojawi się więcej stróżów prawa, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów i przestrzeganie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Policjanci z drogówki kontrolować będą również prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości. Działania drogówki pn. „Bezpieczny weekend" rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00 i będą trwały do 6 kwietnia, godziny 22.00.
Rudzianin chciał zrobić interes, teraz żałuje. Połaszczył się na propozycję okazyjnego kupna złotych monet. Metoda jest znana od lat, ale jak dowodzi ostatni przypadek są osoby, które nadal dają się nabierać.
Policjanci z rudzkiej Halemby zatrzymali i "rozliczyli" pięciu graficiarzy. Mężczyźni zniszczyli elewacje bloków mieszkalnych i garaży. Śledczy z komisariatu V przedstawili im 9 zarzutów zniszczenia mienia, za co grozi im do 5 lat więzienia.
Śledczy z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy szukają świadków wypadku z pasażerki autobusu, do którego doszło w dniu 30 stycznia około godziny 12.00 na przystanku autobusowym przy ulicy Radoszowskiej 77 w kierunku Chorzowa.
Zakończyła się prowadzona w naszym województwie akcja "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach Rudy Śląskiej czuwało w sumie 60 policjantów drogówki i prewencji. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkania z nimi zakończyły się bez konsekwencji…
Policjanci z IV komisariatu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który znęcał się fizycznie nad swoją konkubiną. Rudzianin pobił kobietę, która wraz z ich 10 miesięcznym dzieckiem musiała uciekać z domu. Sprawca usłyszał już zarzuty uszkodzenia ciała i zniszczenia mienia.
Policjanci z „autostradówki” zatrzymali wczoraj mieszkankę Katowic, która jechała swoim chevroletem autostradą A4 „pod prąd”. Tylko dzięki szybkiej reakcji mundurowych z komisariatu autostradowego, nie doszło do tragedii. Kobieta wyjaśniła policjantom, że zagapiła się i pomyliła wjazdy na autostradę.
Kolejny raz w tym roku rudzcy policjanci mogą się pochwalić sukcesem w swojej mozolnej pracy związanej przestępczością narkotykową. Tym razem śledczy z trójki wpadli na trop 29-latka, który posiadał znaczne ilości marihuany. Stróże prawa udowadniają, że osoby posiadające, udzielające i handlujące narkotykami nie mogą spać spokojnie.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali szesnastu sprawców przestępstw. Trzech z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, pobić, korupcji oraz znęcania nad rodziną.
Rudzka drogówka od wczesnych godzin rannych prowadzi akcję „Prędkość”. Policjanci zatrzymują kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Do walki z piratami drogowymi mundurowi wykorzystują radiowóz z wideorejestratorem oraz nowoczesne laserowe miernik prędkości ...
Wczoraj tuż przed godziną osiemnastą na ulicy Katowickiej doszło do kolejnego wypadku, w którym ucierpiała 84-latka. Kobieta przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych, kiedy potrącił ją daewoo lanos. Ponownie apelujemy do pieszych i kierowców o ostrożność.
Policjanci z „dwójki” zatrzymali 57-latka, który okradł nietrzeźwego mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych świadków sprawca został zatrzymany, a skradziony telefon i portfel wróciły do właściciela. Rudzianinowi za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
Nietrzeźwy kierowca był przyczyną wczorajszej kolizji czterech pojazdów na ulicy Goduli. Przez prawie dwie godziny popołudniowego szczytu jedna z głównych ulic Rudy Śląskiej była zakorkowana. 20-letni opolanin odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.
Nieustannie informujemy opinię publiczną o osobach, które nie są bierne na krzywdę innych osób i dzięki swojemu postępowaniu stają się bezimiennymi bohaterami. Jednym z nich jest rudzianin, który rzucił się w pogoń za sprawcami kradzieży.
W niedzielny wieczór policjanci z drogówki na ulicy Solidarności zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 200 złotych miało według zatrzymanego załatwić sprawę … Mundurowi nie dali się jednak przekupić i 53-latek trafił do policyjnego aresztu.
Dwadzieścia osiem zarzutów usłyszał 26-letni oszust internetowy, zatrzymany przez detektywów z rudzkiej „trójki”. Sprawca wyłudzał sprzęt elektroniczny na portalach ogłoszeniowych na podstawie sfałszowanych potwierdzeń przelewu. W piątek sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.
Ponad pół tys.działek narkotyków nie trafi już na czarny rynek. Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali kolejnego rudzianina związanego z przestępczością narkotykową. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.
Kolejny niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów wojny został znaleziony w Rudzie Śląskiej. Tym razem jego znalazcy zachowali się na tyle nieodpowiedzialnie, że przynieśli go przed blok mieszkalny. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i wspólnie ze strażakami ewakuowali mieszkańców trzech pobliskich budynków.
Pieszy jest najsłabiej chronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W przeciwieństwie do kierującego samochodem nie chroni go karoseria i strefy zgniotu, nie zabezpieczają go poduszki powietrzne ani kurtyny bezpieczeństwa. Orężem pieszego jest wyobraźnia i dbanie o swoją widoczność.
Wczoraj tuż przed godziną siedemnastą na ulicy 11-listopada doszło do kolejnego wypadku, w którym ucierpiał 54-letni rudzianin. Mężczyzna przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych, kiedy potrącił go autobus. Apelujemy do pieszych i kierowców o ostrożność.
Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali 32-latka ze Świętochłowic, który pomimo obowiązywania sadowego zakazu prowadzenia pojazdów kierował oplem astrą. Za niestosowanie się do zakazu może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.
Komendant Główny Policji określił terminy i limity przyjęć do służby w Policji w roku 2015. Ogłoszenie dotyczące przyjęcia kandydatów do służby w komendach województwa śląskiego.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną e-usługę „Bezpieczny Autobus”, która pozwala, za pośrednictwem internetu, sprawdzić podstawowe dane o autobusie, autokarze czy innym pojeździe przewożącym więcej niż 9 osób. Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.
Ponad 100 skontrolowanych pieszych, w tym 21 ukaranych mandatami za przejście na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych - to wynik wczorajszej akcji „Pieszy” prowadzonej przez policjantów z rudzkiej drogówki. Mundurowi przeprowadzili wczoraj kolejną już w tym roku akcję pieszy, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg.
Sprzęt fotograficzny, pozwalający z dużej odległości rejestrować przewinienia kierowców, wykorzystują od dzisiaj policjanci z rudzkiej drogówki. Aparat fotograficzny z teleobiektywem, umożliwia robienie zdjęć z daleka, na których widać czy kierowca ma zapięte pasy lub czy rozmawia przez telefon. Są to kolejne działania, których celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezastosowania się do obowiązku podróżowania w pasach bezpieczeństwa.
Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 25-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, którego zatrzymali policjanci z drogówki. Mężczyzna kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Jakby tego było mało, posiadał przy sobie ponad 40 działek amfetaminy i próbował wręczyć mundurowym łapówkę.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali trzynastu sprawców przestępstw. Trzech z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, przemocy w rodzinie i usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się wręczenie certyfikatów uczestnictwa w warsztatach poświęconych Systemowi Wczesnej Interwencji. 35 komendantów komisariatów z terenu naszego województwa, w tym dwóch z Rudy Śląskiej odebrało dokumenty z rąk nadinspektora Krzysztofa Jarosza.

Kolejne utrudnienia na autostradzie A4, spowodowane były najechaniem na tablice kierunkowe, ustawione w miejscu prowadzenia robót remontowych. W sumie w trzech kolizjach brało udział osiem samochodów. Kierowcy jadący autostradą stali w ogromnych korkach.

Dzięki szybkiej informacji od mieszańca bloku przy ulicy Gojawiczyńskiej policjanci z Halemby zatrzymali dwóch włamywaczy. Dziwne odgłosy dochodzące w nocy z piwnicy obudziły jednego z lokatorów, który powiadomił o tym dyżurnego. Mundurowi z „piątki” zastali 35 i 40-latka na gorącym uczynku.
Dzielnicowy z Halemby odnalazł rower, który jest do odebrania w Komisariacie Policji V w rudzkiej Halembie. Zgubę można odebrać do 16 stycznia 2015 roku.
Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z jednej z bytomskich stacji. Mundurowi patrolujący ulice Rudy, zauważyli poszukiwaną przez bytomskich policjantów hondę. Po kilkuminutowym pościgu kierowca i jego pasażer byli już w rękach stróżów prawa.
Trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz". Kampania ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Chodzi głównie o takie przestępstwa jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, rozboje.
Dzięki informacji od anonimowego mężczyzny przekazanej pokrzywdzonej, policjanci z rudzkiej „jedynki” zatrzymali włamywacza i jego pasera. Skradziona z piwnicy profesjonalna wiertarka została odzyskana i wróciła do właścicielki. Zatrzymanym grozi teraz kolejno 10 i 5 lat pozbawienia wolności.
Rudzcy policjanci zatrzymali wczoraj trzech kierowców, którzy pomimo obowiązywania sadowego zakazu prowadzenia pojazdów kierowali samochodami. Za niestosowanie się do zakazu grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje Sąd.
Dzisiaj od godziny 14.00 do 22.00 na terenie Rudy Śląskiej policjanci przeprowadzą akcję „Pieszy”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Mundurowi z drogówki będą jednak ujawniać wykroczenia popełniane nie tylko przez pieszych, ale i kierowców.
Wczoraj śledczy z rudzkiego pierwszego komisariatu „rozliczyli” 34-latka, który piłą spalinową zniszczył drzwi budynku w którym mieszka. Pijany mężczyzna po dewastacji drzwi chciał jeszcze ściąć pobliskie drzewo. Jego zamiary skutecznie ostudzili policjanci z „jedynki”.
Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie narkotyków zatrzymali rudzcy policjanci. Kryminalni z „piątki” zabezpieczyli amfetaminę, z której można było otrzymać prawie 800 działek dealerskich. Wartość czarnorynkowa przejętych narkotyków środków, to prawie 2,5 tysiąca złotych.
Boże Narodzenie - czas piękny i magiczny, czas spełnionych marzeń i poczucia bezpieczeństwa. Niepowtarzalną atmosferę zawsze tworzą przyjazne gesty i ciepłe słowa, którymi dzielimy się z najbliższymi. A Boże Narodzenie niesie nam wszystkim dobro i nadzieję ...
W czasie minionego świątecznego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali siedmiu sprawców przestępstw. Dwóch z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, naruszenia nietykalności, przemocy domowej, przestępstw narkotykowych i gróźb.
Zakończyła się policyjna akcja „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2014" . Od 24 do 28 grudnia na rudzkich drogach bezpieczeństwa i porządku pilnowało prawie 54 policjantów z drogówki. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolowali również stan trzeźwości kierowców.
Wczoraj Komisariat I Policji w Rudzie Śląskiej odwiedziła grupa wychowanków Świetlicy św. Elżbiety z rudzkiej Goduli. Dzieci zwiedziły siedzibę policjantów i przyjrzały się z bliska ich pracy. Wizyta była jedną z nagród w VII Turnieju Piłki Nożnej Halowej organizowanym przez Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza z Rudy Śląskiej.
Okres noworoczny tradycyjnie jest związany z używaniem różnego rodzaju środków pirotechnicznych. Aby zabawa z fajerwerkami była przyjemnością, muszą być one używane w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Przedstawiamy Państwu 10 rad bezpiecznego korzystania z fajerwerków. 10 rad - jak 10 palców u obu dłoni, które chcielibyśmy mieć, także po skończonej zabawie
Policjanci oraz Strażacy z Rudy Śląskiej prowadzą wspólne kontrole w miejscach sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. Przede wszystkim sprawdzany jest sposób ich przechowywania i sprzedaży. Mundurowi bacznie przyglądają się też czy oferowane wyroby pirotechniczne posiadają wymagane atesty.
Jutro w całym województwie śląskim policjanci z drogówki oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzą działania „Bus & Truck”. To kolejne działania w ciągu tygodnia.
Wczoraj w godzinach wieczornych kierowcy jadący rudzkim odcinkiem DTŚ w kierunku Katowic musieli korzystać z wyznaczonych przez policję objazdów. Przyczyną był tir z ponadnormatywnym ładunkiem który zablokował zjazd na DTŚ oraz jej wszystkie pasy. Policjanci z rudzkiej drogówki przez kilka godzin zabezpieczali drogę.
Rudzcy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności podpaleń trzech samochodów, do których doszło dzisiaj nad ranem w dzielnicach Bykowina i Halemba. W ręce policjantów wpadł 23-letni mężczyzna, którego śledczy wiążą z podpaleniem jednego z pojazdów.
Dziewięć „Kryształów Profilaktyki” zostało wręczonych podczas II Gali Profilaktyki i i Promocji Zdrowia, która odbyła się w bielszowickim Domu Kultury. Jedną ze statuetek odebrał nasz policjant - nadkomisarz Krzysztof Piechaczek, który od wielu lat organizuje śląski Przystanek PaT. Jest on również autorem programu profilaktycznego „Profilaktyka a Sztuka”.
W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, od piątku 31 października 2014 roku od godziny 14.00 rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2014". Akcja zakończy się w niedzielę dnia 2 listopada 201 roku o godzinie 22.00. W Rudzie Śląskiej począwszy od godzin wieczornych w piątek obowiązywać będzie zmiana w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Dotychczasowa komunikacja drogowa zostanie przywrócona w godzinach wieczornych w niedzielę.
Policjanci z komisariatu w rudzie zatrzymali na gorącym uczynku włamania do mieszkania 29-letniego mieszkańca Zabrza. Kolejny już raz potwierdziło się założenie Kampanii Społecznej "Nie reagujesz – akceptujesz". Zatrzymanie sprawcy możliwe było dzięki czujności i szybkiej reakcji sąsiadki.
Policjanci z rudzkiej drogówki nie odpuszczają nietrzeźwym kierowcom. Wczoraj znów zatrzymali trzech amatorów jazdy po kielichu. Dwóch z nich miało w swym organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Wczoraj wieczorem policjanci z rudzkiej drogówki na ulicy Asfaltowej zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Okazało się, że mężczyzna nie może kierować pojazdem ponieważ … posada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Policjanci z Rudy Śląskiej odnaleźli 53-letnią kobietę, której zaginięcie zgłosiła jej matka. W niespełna godzinę od zgłoszenia cierpiąca na schizofrenię zaginiona została odnaleziona. W poszukiwania zaangażowanych było ponad 20 policjantów.
W dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych, rudzcy policjanci prowadzić będą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. W trakcie działań mundurowi z drogówki egzekwować będę prawidłowe korzystanie z dróg szczególnie przez pieszych.
Działania pod nazwą „Truck i Bus” prowadzili wczoraj policjanci ruchu drogowego. Zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów ciężarowych, busów i autobusów. Tego typu akcje będą ponawiane cyklicznie. Policjanci zatrzymali między innymi jednego kierowcę ciężarówki który był pod wpływem alkoholu.
Policjanci z rudzkiej „dwójki” zatrzymali trzech sprawców włamania do działkowej altany. Złodzieje zostali wypłoszeni z terenu ogródków przez zaniepokojonego działkowca. Jeden z mężczyzn w trakcie ucieczki przeskakując przez płot złamał sobie nogę i rękę.
Śledczy z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy szukają świadków potrącenia pieszej, które miało miejsce w dniu 6 października około godziny 7.45 na ulicy Starowiejskiej. Kierujący samochodem marki Volkswagen typu kombi po potrąceniu pieszej będącej na przejściu zatrzymał się, po czym odjechał.
Zwykła interwencja doprowadziła do zatrzymania ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 27-letniego rudzianina. Wczoraj wieczorem mundurowi z „czwórki” przeprowadzali interwencję związaną z informacją o mężczyźnie "kręcącym" się po terenie kopalni w Bielszowicach. Efektem tej interwencji było zatrzymanie jego brata, poszukiwanego w celu doprowadzenia do aresztu.
Kolejna osoba zatrzymana w związku z posiadaniem znacznej ilości papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania mieszkania w rudzkim Chebziu policjanci zarekwirowali papierosy i alkohol niewiadomego pochodzenia. Za tego rodzaju przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia.
Policjanci z kochłowickiego komisariatu zatrzymali 60-latka, który usiłował ukraść 12-metrową stalową rurę. Sprawca tłumaczył się, że chciał wykorzystać rurę na działce. Za usiłowanie kradzieży mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 47 przy ul Szramka 7. Mundurowi spotkali się z przedszkolakami w celu zaprezentowania maluchom zasad ruchu drogowego i porozmawiania na temat bezpieczeństwa dzieci w domu i na podwórku. Oprócz typowej codziennej policyjnej pracy mundurowi prowadzą działalność z obszaru prewencji, którą zaczynają od najmłodszych.
Dzisiejszej nocy policjanci z rudzkiej komendy zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna, który pobił swoje ofiary aby zabrać ich pieniądze, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Mimo, że obiektem pożądania rozbojarza była małej wartości kwota, to kodeks karny traktuje tego typu czyn bardzo surowo.
Przypadkowy świadek nie zaakceptował kradzieży – zareagował powiadamiając stróżów prawa. Policjanci z dwójki, dzięki tej informacji zatrzymali trzech sprawców kradzieży blachy z dachu budynku biurowego. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
W ręce śledczych z rudzkiej „jedynki” wpadł 38-letni mieszkaniec małopolski, który na swoim koncie miał liczne kradzieże w sklepach ze sprzętem RTV na terenie Śląska. Policjanci zostali powiadomieni o wizycie podejrzanego przez pracowników sklepu, w którym chciał dokonać kolejnej kradzieży. Mężczyźnie postawiono 10 zarzutów, za co grozi mu do 5 lat więzienia.
Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść.
W czasie rutynowej kontroli i legitymowania patrol z komisariatu „czwartego” w Rudzie Śląskiej zatrzymał poszukiwanego. 25-letni rudzianin ponadto miał przy sobie ponad 10 działek amfetaminy. Zatrzymany mężczyzna najbliższe pół roku spędzi w areszcie śledczym.
Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj przed czternastą na ulicy Goduli. Śmiertelnie potrącona została 68-letnia kobieta. Policjanci z drogówki zabezpieczali miejsce zdarzenia, oraz prowadzili objazdy ulicami Joanny, Podlas i Bytomską. Śledczy z wydziału kryminalnego, będą wyjaśniali przyczyny wypadku.
Policjanci z kochłowickiego komisariatu zatrzymali dwóch włamywaczy. Mężczyźni usiłowali włamać się do kwiaciarni, lecz ich plany pokrzyżowali mundurowi. Śledczy z „trójki” sprawdzają teraz czy podejrzani mają na swoich kontach inne włamania.
W ręce policjantów z rudzkiej „jedynki” wpadła para włamywaczy. Podejrzani myśleli, że sąsiadki nie ma w domu i połasili się na węgiel złożony w jej piwnicy. Szybka reakcja mundurowych pozwoliła na zatrzymanie sprawców i odzyskanie skradzionego węgla.
Dzisiaj około godziny siódmej rano doszło do kilku kolizji na autostradzie A4 na wysokości Rudy Śląskiej. Pięć samochodów najechało na leżącą na pasie ruchu podstawę znaku, powodując uszkodzenia kół. Kierowcy jadący w kierunku Wrocławia muszą korzystać z jednego pasa ruchu.
Telefoniczna informacja i szybka reakcja pozwoliła policjantom z komisariatu drugiego na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy bmw. Pomimo późnych godzin nocnych zgłaszający wykazał się brakiem akceptacji dla tego typu zachowań. Niewykluczone, że dzięki jego zdecydowanej postawie udało się zapobiec tragedii na drodze.
Po długiej przerwie w naszym mieście znów pojawili się złodzieje działający starą metodą „na wnuczka”. Na szczęście gdy wnuk zadzwonił do 82-letniej mieszkanki Halemby ona wyczuła, że to podstęp. Starsza pani nie dała się oszukać.
W ręce rudzkich policjantów wpadło czterech mężczyzn, którzy wyłudzali kredyty na zakup sprzętu rtv. Oszuści zostali zatrzymani w jednym z rudzkich sklepów, w trakcie załatwiania formalności kredytowych. Grozi im teraz do 5 lat więzienia.
W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali 15 sprawców przestępstw. Aż 5 to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku był sprawca rozboju, 6 sprawców włamań i 3 sprawców kradzieży. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, a grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda” skierowaną do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców, stanowiącą zestaw podstawowych zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ujętych w formie plakatu oraz 4-stronicowej ulotki.
Wczoraj w naszym mieście doszło do kilku kradzieży. Niektórych z nich można było uniknąć, wystarczyło bardziej zadbać o swoje mienie. Ku przestrodze podajemy przykłady trzech sytuacji w których mieszkańcy Rudy Śląskiej stracili swoje rzeczy osobiste.
Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie narkotyków zatrzymali rudzcy policjanci. Kryminalni z komisariatu w Halembie zabezpieczyli prawie 400 porcji dealerskich narkotyków. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.
Kryminalni z rudzkiej komendy wyjaśniają przyczyny śmierci 45-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w Bielszowicach. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z jego śmiercią. Jeszcze dziś obaj zatrzymani będą przesłuchiwani przez rudzkich śledczych.
Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci z drogówki w trakcie minionego weekendu. W grupie kierowców jeżdżących na podwójnym gazie rekordzistą był 37-latek, który miał ponad 3 promile alkoholu. Wszystkim zatrzymanym grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
Galą Finałową na scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zakończono śląskie szkolenie eksperckie PaT. Wśród ekspertów znalazł się również nasz policjant – nadkom. Krzysztof Piechaczek, który w październiku został uhonorowany statuetką „Kryształ Profilaktyki”. Piechaczek od wielu lat związany jest z programem PaT, jest też pomysłodawcą lokalnego programu profilaktycznego PaS (Profilaktyka a Sztuka).
Śledczy z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy szukają świadków wypadku z udziałem daewoo tico, do którego doszło w dniu 17 października około godziny 5.25 na autostradzie A4 na 325 km w kierunku Wrocławia (objazd przez pas w kierunku Krakowa).
Działania „Trzeźwość” przeprowadzą w sobotnią noc policjanci z rudzkiej drogówki. Celem akcji ma być eliminowanie z ruchu kierujących pod działaniem alkoholu bądź środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą wykorzystywać urządzenia pozwalające na szybką ocenę stanu trzeźwości kierujących.
Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego. Mężczyzna podejrzany jest o obnażanie się przed dwoma kobietami i małoletnią poniżej 15 roku życia. Zatrzymany mógł działać również w innych miastach województwa śląskiego.
Rudzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, zatrzymali 48-letniego rudzianina podejrzanego o handel nielegalnym spirytusem. Stróże prawa zabezpieczyli w jego mieszkaniu alkohol i papierosy bez znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi mu wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.
Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który pomimo Sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi mając ponad promil alkoholu w organizmie kierował mazdą. Za niestosowanie się do zakazu, a także prowadzenie po raz kolejny samochodu w stanie nietrzeźwości może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.
Kryminalni z rudzkiej „jedynki” zatrzymali sprawcę napadu na sklep przy ul. Joanny. Wraz z 15-latkiem wpadł jego o 4 lata starszy kolega, który stanął przed prokuratorem w związku ze wcześniejszymi sprawami. O losie młodszego z zatrzymanych zdecyduje teraz sąd rodzinny.
Wczoraj Komisariat I Policji w Rudzie Śląskiej odwiedziła grupa wychowanków Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie. Dzieci zwiedziły siedzibę policjantów i przyjrzały się z bliska ich pracy. Policjanci starali się odpowiedzieć na wszystkie nich pytania, a było ich dużo.
Rudzka policja poszukuje zaginionego mężczyznę, mieszkańca Rudy Śląskiej, mającego problemy psychiczne, który wczoraj ok. godz. 12:00 wyszedł z domu i dotychczas nie powrócił. Z uwagi na stan psychiczny zaginionego. Apelujemy do osób, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu zaginionego o kontakt z najbliższą jednostką policji.
Wczoraj na terenie Rudy Śląskiej doszło do siedmiu zdarzeń drogowych – dwóch wypadków i pięciu kolizji. Policjanci obsługujący te zdarzenia w trzech przypadkach zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania pojazdami. Jeden ze sprawców kolizji był dodatkowo w stanie nietrzeźwym. Kierowca ten odpowie za dwa czyny, wykroczenie i przestępstwo.
Po prawie trzech godzinach rozmów policjanci odwiedli od samobójstwa 32-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Rudy Śląskiej chciał się rzucić z wiaduktu na autostradę A4. Przekazany w ręce ratowników medycznych, trafił on na obserwację do szpitala.
Dlaczego okradziono mój samochód, takie pytanie zadali sobie z pewnością trzej mieszkańcy Rudy Śląskiej. Odpowiedź brzmi: być może dałeś zaproszenie złodziejowi… Jeżeli pozostawiasz cenne przedmioty we wnętrzu pojazdu, sam wywołujesz zdarzenie. Pamiętaj, że okazja czyni złodzieja.
Nakaz opuszczenia mieszkania i dozór policji jako środek zapobiegawczy zastosował Prokurator Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej wobec 19-letniego mężczyzny podejrzanego o znęcanie nad swoją konkubiną. Sprawcy przemocy domowej nie mogą liczyć na pobłażanie i "taryfę ulgową".
Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego woj. śląskiego odbyły się wzmożone działania  pod kryptonimem „Trzeźwe przewozy”. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w szczególności kierujących środkami transportu zbiorowego takich jak autobusy i busy.
Przez cały dzisiejszy dzień, policjanci rudzkiej drogówki, podobnie jak ich koledzy z innych śląskich miast, przeprowadzają działania ukierunkowane na kontrolę szeroko rozumianego transportu drogowego. Priorytetem będzie kontrola autobusów komunikacji miejskiej oraz samochodów ciężarowych poruszających się po terenie miasta.
Dzisiejszej nocy policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Test przeprowadzony przez policjantów wykazał, że kierowca był również pod wpływem narkotyków. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się ponadto, że jest poszukiwany.
Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zatrzymali sprawcę usiłowania włamania do kiosku. Około północy dyżurny policji otrzymał informację od obywatela o włamaniu do kiosku Ruchu przy ulicy Wolności.
W trakcie wczorajszego Święta Policji Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej zaprezentowała swoje stoisko w katowickim Spotku. Zaprezentowaliśmy to co mamay najlepsze czyli PaS (Profilaktyka a Sztuka) oraz pasje naszych policjantów.
Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców naszego miasta: nie kuście losu, nie zostawiajcie cennych rzeczy w samochodach.
Sobotniej nocy patrol z dwójki zatrzymał sprawcę dwóch poważnych przestępstw, który w trakcie pościgu dopuścił się czynnej napaści na policjanta.
Działania „Trzeźwość” przeprowadzili w sobotnią noc policjanci z rudzkiej drogówki. Efektem przeprowadzonej akcji była utrata praw jazdy przez sześciu kierujących, w ich organizmie wykryto alkohol.
Policjanci z katowickich Oddziałów Prewencji zatrzymali 18-latka, który w jednym z rudzkich marketów ukradł baton „Twix” wartości 3 zł. Mundurowi w trakcie przeszukania znaleźli u niego marihuanę. Zatrzymany został rozliczony za kradzież sklepową, oraz odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków.
W dniu 27 sierpnia 2014 roku około godziny 6:45 a 7:20 na węźle Wspólna – ul. Kokota w Rudzie Śląskiej doszło do kolizji sześciu pojazdów. Według ustaleń policjantów, przyczyną kolizji było zanieczyszczenie jezdni substancją oleistą.
Policjanci z rudzkich komisariatów zatrzymali kolejnych mężczyzn, którzy znęcali się nad swoimi żonami. Wezwani na interwencje domowe mundurowi w obu przypadkach stwierdzili przemoc ze strony zatrzymanych. Obaj panowie byli zagrożeniem dla swoich rodzin.
Policjanci z rudzkiej „piątki” nie odpuszczają ludziom związanym z narkobiznesem. Stróże prawa skrupulatnie sprawdzają każdą informację związaną z wytwarzaniem i handlem narkotykami. Wczoraj kryminalni weszli do mieszkania w którym uprawiano konopie indyjskie.
Cztery godziny trwały rozmowy policjantów z 26-letnim mężczyzną, który chciał popełnić samobójstwo. O godzinie 15:30 dyżurny policji otrzymał informację o mężczyźnie który chce skoczyć z dachu budynku przy ulicy Bankowej w Rudzie. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe.
Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego włamywacza. Tym razem w ręce kryminalnych z Halemby wpadł 21-letni rudzianin, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dopuścił się sześciu włamań i trzech kradzieży. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali wczoraj 22-latka, który kierował seatem pod wpływem narkotyków. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca sprawiał wrażenie, że jest pod wpływem alkoholu, jednak w jego organizmie mundurowi wykryli ślady amfetaminy. Za jazdę pod wpływem narkotyku i posiadanie amfetaminy grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
Dzisiaj w godzinach od 4:00 do 12:00 na terenie całego woj. śląskiego odbyły się wzmożone działania  pod kryptonimem „Trzeźwe przewozy”. Policjanci z rudzkiej „drogówki” w ciągu tych ośmiu godzin prowadzili kontrole trzeźwości w dziewięciu punktach miasta. Mundurowi skontrolowali 868 kierowców. Zatrzymali jednego mężczyznę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.
W ręce policjantów z Rudy Śląskiej wpadł drugi ze sprawców rozboju i śmiertelnego pobicia 63-letniego mężczyzny. Na wniosek śledczych i prokuratora 29-letni rudzianin został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.
Mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w ręce rudzkich policjantów podczas kontroli drogowej. Zatrzymany był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za popełnione tam przestępstwa. Dzisiaj o jego losie zadecyduje sąd.
Kryminalni z rudzkiej jedynki zatrzymali sprawcę włamania do mieszkania i kradzieży sporej ilości gotówki. Włamywacz czuł się tak swobodnie w mieszkaniu pokrzywdzonego, że zostawił w nim … swoje dokumenty. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci wyjaśniają okoliczności podpalenia, do którego doszło dzisiaj rano na ulicy Plac Szkolny w Rudzie Śląskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mężczyzna oblał się łatwopalną cieczą i podpalił. Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów udało się uratować desperata.
Rudzka drogówka od wczesnych godzin rannych prowadzi akcję „Prędkość”. Policjanci zatrzymują kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Do walki z piratami drogowymi mundurowi wykorzystują radiowóz z wideorejestratorem oraz nowoczesny laserowy miernik prędkości...
W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozegrane zostaną półfinałowe i finałowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców cały czas czuwają policjanci ze wszystkich służb. Wszystkich miłośników sportowych wydarzeń, wybierających się do Spodka i strefy kibica, pragniemy poinformować o wskazówkach bezpiecznego i sprawnego dotarcia na miejsce.
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel nielegalnymi papierosami. Kontrola targowiska na Halebie przeprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celej pozwoliła na wycofanie z rynku papierosów o wartości ponad 4 tysięcy złotych bez polskich znaków akcyzy.
Policjanci z drogówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Tym razem sprawcą była 65-letnia kobieta, mieszkanka Rudy Śląskiej, która we krwi miała ponad promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy, grozi jej również kara grzywny i do 2 lat pozbawienia wolności.
W dniu 10-go września bieżącego roku w godzinach 06.00 - 22.00 policjanci rudzkiej drogówki, podobnie jak ich koledzy z innych miast województwa śląskiego przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą "Pasy"
Trwa remont ulicy Goduli, kierowcy jadący w kierunku Chebzia muszą korzystać z objazdu ulicą Starą, która w części jest jednokierunkowa. Niestety część kierowców chcąc skrócić sobie drogę łamie zakaz wjazdu, powodując zagrożenie dla jadących objazdem. Policjanci z drogówki zapowiadają częste kontrole tego odcinka drogi i kary dla łamiących przepisy.
Policjanci z Komisariatu II zatrzymali dwóch mieszkańców Rudy Śląskiej podejrzanych o kradzież żeliwnych studzienek ściekowych. Zatrzymanie było możliwe dzięki zgłoszeniu mieszkańca dzielnicy Wirek. Precyzyjna informacja pozwoliła policjantom szybko zatrzymać sprawców kradzieży i zabezpieczyć dekle studzienek.
Dzisiaj na terenie Rudy Śląskiej policjanci z drogówki prowadzą zapowiedzianą akcję „Pasy”. W godzinach od 6.00 do 22.00 uczestniczyć będzie w niej 20 policjantów ruchu drogowego. Tylko w godzinach przedpołudniowych ujawnili już kilku kierowców łamiących przepisy.
Jak co roku w wakacje złodzieje krążą wokół kąpielisk i basenów. Wyczekują okazji, by zabrać pozostawiony telefon komórkowy, portfel czy torebkę. Tylko w ostatni weekend zgłoszono kradzież na basenie przy ulicy Ratowników. Najczęściej do zdarzeń dochodzi, gdy pokrzywdzeni kąpią się, a ich rzeczy pozostają bez nadzoru.

Dni Otwarte WTZ

PDFDrukujEmail

W dniach 25-26 kwietnia Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 (ul. Kościuszki 55) zaprasza na Dni Otwarte. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach programu „Chcę, potrafię, udowodnię” realizowanego przez PSOUU koło w Rybniku.

Dni Otwarte pod tytułem „WTZ – warto tu zaglądać” mają na celu pokazanie działalności rehabilitacyjnej warsztatu oraz pokazanie osób niepełnosprawnych jako potencjalnych pracowników. Będzie można m.in. posłuchać relacji uczestników z praktyk zawodowych oraz dowiedzieć się o opinii pracodawców na temat zatrudniania osób niepełnosprawnych.

 

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano także zwiedzanie WTZ oraz udział w zajęciach w pracowniach: krawiectwa, koronkarstwa i haftu, komputerowej, plastycznej, tkactwa i rękodzieła artystycznego, gospodarstwa domowego, witrażu i biżuterii artystycznej, ekspresji artystycznej, technicznej, ceramicznej oraz  zajęciach tanecznych, relaksacyjnych z logopedą.

 

Więcej informacji TUTAJ.


 

Źródło: rybnik.eu

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież

Nawigacja

Kalendarz Wydarzeń

<< Listopada 2015 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Logowanie

Ankieta

Gdzie szukasz informacje?