Policjantka z Cieszyna zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Policji w Judo

Policjantka z wydziału prewencji cieszyńskiej komendy sierż. Beata Wardzińska reprezentowała śląski garnizon na Mistrzostwach Polski Policji w Judo, które odbyły się w Legionowie. Osiągnęła swój kolejny sportowy sukces, zdobywając wicemistrzostwo w swojej kategorii wagowej.

Dozór dla pijanego kierowcy

Policjanci ze Strumienia zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. 50-latek kierował autem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu bielskiego miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Wcześniej był dwukrotnie zatrzymywany za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Wczoraj prokurator zdecydował o oddaniu go pod dozór policji.

Uwaga! Pieszy na drodze!

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Mają na to wpływ m.in. warunki atmosferyczne: szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu i śniegu, silny wiatr. Przyczyn wypadków należy też upatrywać zarówno w nieprawidłowym zachowaniu się kierujących względem pieszych, jak i w niefrasobliwości samych pieszych. Apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Dachowanie w Harbutowicach. Kierowca zmarł w szpitalu

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę wieczorem na ulicy Śląskiej w Harbutowicach. 57-letni kierowca forda na zakręcie zjechał z drogi doprowadził do wywrócenia samochodu na dach. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Niestety dzisiaj otrzymaliśmy informację ze o śmierci 57-latka.

Zaginął Łukasz Frydel

Policjanci poszukują zaginionego Łukasza Frydel. Mężczyzna ostatni raz był widziany 9 grudnia 2014 roku w godzinach popołudniowych. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

Spokojny weekend w powiecie

Od piątku do niedzieli policjanci w garnizonie cieszyńskim zatrzymali 4 sprawców przestępstw oraz 4 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili ponad 100 interwencji. Na drogach doszło do 3 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

Lublin: Kto zgubił pieniądze w autobusie?

Gotówka czeka do odebrania przez właściciela na komisariacie IV Policji w Lublinie. Znalezione pieniądze przyniósł na Policję kierowca jednego z autobusów odbywających kurs z Wisły do Lublina. Mężczyzna po dojechaniu do bazy zauważył gotówkę leżącą na siedzeniu pasażera. Policjanci poszukują jej właściciela.

Policjanci wraz księdzem zatrzymali złodzieja

Policjanci ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do kościoła w Dębowcu. Rabuś ukradł pieniądze z kościelnej skarbonki. Jego łupem padły także świece oraz wigilijne opłatki. Zatrzymany 54-latek będzie musiał  "odpokutować" za swoje czyny. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Trzeźwe Przewozy w powiecie cieszyńskim

Wczoraj od wczesnych godzin rannych śląscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Podczas akcji "Trzeźwe przewozy" w powiecie cieszyńskim policjanci z drogówki zatrzymali 7 kierujących pod wpływem alkoholu.

Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Policjanci z wiślańskiego komisariatu odnaleźli zaginioną 50-letnią mieszkankę Bytomia, która była poszukiwana od kilku dni. Kobieta usiłowała popełnić samobójstwo w Wiśle. Funkcjonariusze namierzyli ją w jednym z hoteli. Pomoc mundurowych nadeszła w ostatniej chwili. 50-latka w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Trzeźwe Przewozy - akcja na półmetku i 5 zatrzymanych kierowców

Dziś na terenie powiatu cieszyńskiego jak i w całym województwie policjanci prowadzą akcję kontroli stanu trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Zorganizowano kilka punktów kontrolnych w rejonach dworców, zatok autobusowych oraz baz transportowych. W ciągu czterech godzin akcji policjanci zatrzymali już 5 kierowców, którzy wsiedli za kółkiem pod wpływem alkoholu.

Spokojna noc sylwestrowa w powiecie

Sylwester i Nowy Rok upłynął na terenie powiatu spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń oraz incydentów z fajerwerkami. Nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu czuwało kilkudziesięciu policjantów, którzy przeprowadzili łącznie ponad 100 interwencji. Na drogach doszło do 2 kolizji.

Policjanci zabezpieczali Rajd Cieszyńskiej Barbórki

Policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz siły porządkowe organizatora imprezy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników rajdu na drogach dojazdowych i na trasie odcinków specjalnych 40 Rajdu Cieszyńskiej Barbórki.

Uwaga! Nadeszły chłody!

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur, policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych. Szczególnie w okresie chłodów, każdego kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją. Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.

Karambol na drodze S1

Policjanci wyjaśniają przyczyny karambolu, do jakiego doszło wczoraj popołudniu w trasie S-1, gdzie zderzyło się kilkanaście samochodów. Jedna osoba ranna trafiła do szpitala. Droga w kierunku granicy była zablokowana przez blisko 6 godzin. Policjanci zorganizowali objazdy.

Dobiega końca policyjna akcja ZNICZ 2014

1 wypadek, w którym jedna osoba ranna i 5 kolizji – to wygląda bilans działań "Znicz" na drogach powiatu. Dziś o 14.00 w województwie śląskim zakończy się policyjna akcja "ZNICZ". Już teraz podsumowaliśmy dotychczasowe działania policjantów w garnizonie cieszyńskim.

Pijani mężczyźni zapomnieli, gdzie zaparkowali auto, więc zgłosli kradzież

Za bezpodstawną interwencję odpowie dwóch mężczyzn, który powiadomili policję twierdząc, że w Wiśle skradziono im samochód. Obaj byli pijani, lecz zdarzenie mundurowi potraktowali poważnie i wszczęli poszukiwania pojazdu. Skoda odnalazła się wczoraj. Okazało się, że auto było w warsztacie samochodowym. Zgłaszający kradzież mężczyźni zapomnieli, że podczas libacji alkoholowej zamówili usługę holowania pojazdu, który uległ awarii.

Wyłudził odszkodowania, gdyż nie miał pieniędzy na opony zimowe

Do 8 lat więzienia grozi 47-letniemu mieszkańcowi Koniakowa, który wyłudził odszkodowania komunikacyjne. Właściciel suzuki, w którym była pęknięta szyba, wpadł na pomysł łatwego zarobku. Jeździł za ciężarówkami, po czym zatrzymywał kierowców pod pretekstem uszkodzenia szyby przez kamień, który miał spaść na jego samochód. Tak było do środy, gdy wpadł w ręce wiślańskich policjantów.

Nie daj się nabrać! Sprawdź, zanim podpiszesz!

Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.

Skonfiskowali nielegalny alkohol, tytoń i papierosy

Cieszyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z śląskimi celnikami przejęli blisko 27,5 tysiąca sztuk papierosów, 58 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz 1700 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenie podatkowego wynoszą ponad 60 tysięcy złotych. Właścicielowi „lewego towaru” grozi kara 3 lat więzienia.

Dachowanie na Frysztackiej

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w Cieszynie. Nietrzeźwy kierowca opla na łuku drogi doprowadził do wywrócenia samochodu na dach. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Interwencje, kolizje, zatrzymani przestępcy - podsumowanie weekendu

Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 7 sprawców przestępstw oraz 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości . Stróże prawa przeprowadzili ponad 100 interwencji. Na drogach doszło do 6 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby.

Rozdali 500 kamizelek odblaskowych

Pół tysiąca kamizelek odblaskowych trafiło do uczniów szkół podstawowych w gminie Skoczów. W akcji profilaktycznej organizowanej przez Urząd Miejski w Skoczowie wzięli udział policjanci drogówki i straż miejska. Wyjątkowym gościem był Sznupek – maskotka śląskiej policji.

Rozmawiali o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Dzielnicowi cieszyńskiej komendy przeprowadzili zajęcia dla uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie. Zajęcia okazją do poruszenia wielu tematów dotyczących zarówno bezpieczeństwa jak i odpowiedzialności młodych ludzi. Szczególną uwagę mundurowi poświęcili tematyce przemocy w rodzinie

Zagubiona torebka wróciła do właścicielki

Do wiślańskiego komisariatu policji zgłosił się wczoraj mężczyzna, który znalazł damską torebkę. W środku były pieniądze, biżuteria, dokumenty oraz karty bankomatowe. Zguba trafiła już do rąk szczęśliwej właścicielki z Niemiec. Mieszkańcowi Wisły, który odnalazł zgubę – w imieniu właściciela - dziękujemy i gratulujemy wzorowej, godnej naśladowania postawy!

Ćwiczenia Wirus 2014

Wczoraj pacjent podejrzany o zarażenie wirusem Ebola trafił do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. To część scenariusza ćwiczeń, organizowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki pod nazwą „Wirus 2014”. Procedury postępowania w sytuacji kryzysowej były sprawdzianem umiejętności i koordynacji działania służb zarządzania kryzysowego, policji, służby zdrowia i sanepidu.

Ostrożnie z fajerwerkami!

Sylwester i Nowy Rok, to dni szampańskiej zabawy i odpalania fajerwerków. Zadbajmy jednak o to, aby sylwestrowa beztroska nie wpłynęła negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się wyrobami pirotechnicznymi.

Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2014

Policjanci garnizonu cieszyńskiego przez całe Święta Bożego Narodzenia będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Jak co roku w tym okresie spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów. Wyjeżdżając do najbliższych, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi.

Potwierdzono tożsamość mężczyzny zmarłego w szpitalu

Cieszyńscy policjanci potwierdzili tożsamość mężczyzny, który w środę zmarł w cieszyńskim szpitalu. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec gminy Istebna. W szybkim ustaleniu jego porsonaliów pomogły komunikaty przekazywane przez lokalne media.

Bezpieczne ferie z „Beskidzką 5” w Wiśle

W sobotę odbyła się kolejna odsłona akcji „Bezpieczne Ferie” z Beskidzką 5 i Radiem Zet. Policjanci z Cieszyna, wraz z maskotką śląskiej policji „Sznupkiem”, przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania na stokach oraz w trakcie ferii zimowych.

Zatrzymani kierowcy pod wpływem narkotyków

Policjanci z cieszyńskiej drogówki zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem środka odurzającego. Potwierdził to użyty przez mundurowych test na obecność narkotyków. W ciągu kilku ostatnich dni, to już drugi przypadek zatrzymania kierowcy pod wpływem narkotyków.

Bezpieczne ferie w Ustroniu

W miniony weekend cieszyńscy policjanci po raz czwarty wzięli udział w akcji „Bezpieczne Ferie” z Beskidzką 5 i Radiem Zet. Kolejna impreza profilaktyczna odbyła się pod stokiem Czantorii w Ustroniu. Mundurowi wraz z maskotką śląskiej policji „Sznupkiem” rozmawiali z najmłodszymi oraz ich rodzicami o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych i przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania na stokach.

Apelujemy o ostrożność – kolejne kradzieże na stokach!

W ostatnim czasie w Istebnej i Wiśle miały miejsce kradzieże na stokach narciarskich. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i uwagę podczas zimowego wypoczynku. Złodzieje kradną w kolejkach do wyciągu i w rejonie lokali gastronomicznych. Ich łupem padają portfele, telefony komórkowe i sprzęt narciarski. W każdym przypadku straty sięgają od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

UWAGA NA WŁAMYWACZY W CIESZYNIE!

Apelujemy do Państwa o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką! W ostatnich dniach odnotowaliśmy wzrost włamań do mieszkań w Cieszynie. Do większości tych zdarzeń doszło w porze wieczorowej. Złodzieje wykorzystują nieobecność domowników, plądrują mieszkania i kradną pieniądze raz biżuterię.

Konferencja Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy - zaproszenie dla mediów

W piątek 27 lutego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Ślaskiego odbędzie się konferencja „Czy warto pomagać? Doświadczenia, działania, perspektywy”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest śląska policja. Wpisuje się ono w Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Konferencję poprzedzi briefing o godzinie 9.30, na który zapraszamy przedstawicieli mediów.

Rozpoczęły się eliminacje Turnieju BRD

Policjanci cieszyńskiej drogówki rozpoczęli eliminacje 38 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Cieszynie, Skoczowie i Drogomyślu. Udział w eliminacjach turnieju biorą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu cieszyńskiego.

Kradzieże, ucieczka i pościg z finałem w rowie

Policjanci zatrzymali 36-letniego obywatela Czech, który ukradł paliwo ze stacji w Cieszynie. Sprawca wykorzystując skradzione tablice rejestracyjne zatankował paliwo i odjechał nie płacąc za benzynę. Złodziej podczas ucieczki samochodem "dachował" w rowie. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i był pijany. Zatrzymany mieszkaniec Karwiny usłyszał łącznie 9 zarzutów wykroczeń, za które odpowie przed sądem

Podejrzany o stalking usłyszał zarzuty

Do trzech lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Cieszyna, który od kilku miesięcy uporczywie nękał swoją byłą dziewczynę. Osaczona kobieta zgłosiła sprawę policjantom. Za stalking prokurator objął sprawcę policyjnym dozorem. Ma on również zakaz kontaktowania z pokrzywdzoną.

Najlepszy Dzielnicowy miasta Cieszyna

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie została przyznana nagroda dla najlepszego dzielnicowego w tym mieście w roku 2014. Po raz drugi został nim asp. Łukasz Palica. Nagrodę i dyplom wręczył mu Burmistrz Cieszyna wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej.

Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym działa!

W katowickiej komendzie wojewódzkiej od ubiegłego roku działa Zespół do zwalczania agresywnych zachowań w ruchu drogowym. Częścią tego zespołu, powołanego decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jest specjalna grupa realizacyjna. Efekty jej działań są już widoczne.

ZMIANA NA STANOWISKU KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

Wczoraj Komendant Główny Policji, gen. insp. Marek Działoszyński, złożył dymisję na ręce Minister Spraw Wewnętrznych, Pani Teresy Piotrowskiej. Swoją decyzję uzasadnił względami osobistymi. Pani Minister wystąpiła do Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz o odwołanie gen.insp. Marka Działoszyńskiego z funkcji Komendanta Głównego Policji.Jednocześnie wystąpiła z wnioskiem do Pani Premier o powołanie na to stanowisko nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, dotychczasowego I Zastępcy Komendanta Głównego Policji

80 gramów marihuany w bieliźnie

Cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu suskiego, którzy w nietypowy sposób przemycali narkotyki przez granicę. Okazało się, że obaj mieli ukryte w bieliźnie ponad 80 gramów marihuany. Teraz o ich losie zadecyduje prokurator i sąd.

Bezpieczne ferie z „Beskidzką 5”

Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe, informowali policjanci w Istebnej na stoku narciarskim Zagroń. W miniony weekend „Beskidzka 5” - gminy Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła - pod patronatem Radia Zet, zorganizowały imprezę dla całych rodzin. W czasie wspólnej zabawy mundurowi, wraz z policyjną maskotką „Sznupkiem”, rozmawiali z najmłodszymi i ich rodzicami o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych.

Nielegalna broń i amunicja w bagażniku

Strumieńscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Podczas kontroli drogowej volkswagena którym kierował, policjanci znaleźli karabin wraz z „ostrą” amunicją. Za to przestępstwo grozi mu nawet 8 lat więzienia.

10 lat za kradzież herbaty

Policjanci z Cieszyna zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn, podejrzanych o włamanie do lokalu gastronomicznego w centrum miasta. Łupem złodziei padło m.in. kilkanaście saszetek herbaty. Teraz grozi im nawet 10 lat więzienia.

Uwaga złodzieje na stokach narciarskich!

Sezon narciarski rozpoczął się już na dobre, również aura sprzyja amatorom „białego szaleństwa”. Dobre warunki narciarskie i wolne dni świąteczne przyciągnęły w góry licznych turystów. Niestety, odnotowano też pierwsze kradzieże nart i desek snowboardowych. W weekend odnotowano 3 kradzieże sprzętu narciarskiego.

Puchar Świata w Wiśle - organizacja ruchu

W najbliższy czwartek w Wiśle obędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

Młodzież nie będzie się nudziła w trakcie kontroli ich autokarów

W czasie, gdy policjanci drogówki będą kontrolować stan autokarów wiozących młodzież na zimowiska, uczniowie będą zwiedzać siedziby stróżów prawa i strażaków. W tym czasie przypomną sobie zasady bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy i otrzymają elementy odblaskowe. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich redakcji do udziału w spotkaniach z młodzieżą, jakie zaplanowano na najbliższe ferie zimowe.

Bez utrudnień na DK81 w Pawłowicach

Zakończył się protest na wiślance w Pawłowicach (pow. pszczyński). Droga relacji Skoczów - Katowice jest już przejezdna. Dzisiaj przez ponad godzinę droga w tym miejscu była zablokowana, gdzie protestowali górnicy.

Nie nudzili się podczas kontroli ich autokarów

W minioną sobotę policjanci drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami ITD, przeprowadzali kontrolę autokarów, przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Kiedy mundurowi kontrolowali pojazdy, pasażerowie zwiedzali siedzibę Komisariatu Policji w Skoczowie. Niekonwencjonalne działania funkcjonariuszy prowadzone były w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2015''.

Bezpieczne ferie w Brennej

W miniony weekend odbyła się kolejna odsłona akcji „Bezpieczne Ferie” z Beskidzką 5 i Radiem Zet. Policjanci z Cieszyna po raz drugi przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania na stokach. Impreza odbyła się w Brennej, a w jej trakcie mundurowi wraz z maskotką śląskiej policji „Sznupkiem” rozmawiali z najmłodszymi oraz ich rodzicami o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych.

Wypadek śmiertelny w Hażlachu

Policjanci z cieszyńskiej drogówki wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś rano na DW 938 w Hażlachu. W wyniku czołowego zderzenia ciężarówki z osobówką śmierć poniósł 33-letni mężczyzna. Utrudnienia na drodze trwały blisko cztery godziny.

Dwóch sprawców rozboju w areszcie

Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował dwóch mieszkańców Kaczyc, którzy pobili mężczyznę kijem bejsbolowym, a następnie zabrali mu plecak. W ciągu kilku godzin od zgłoszenia, obaj podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów z Zebrzydowic. Teraz grozi im 12 lat więzienia.

Zatrzymany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 63-letniego mieszkańca Wisły. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu 47-latek z Jaworzynki został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Kolejne eliminacje Turnieju BRD

Policjanci z cieszyńskiej komendy przeprowadzili kolejne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tym razem w kwalifikacjach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum w Wiśle. Łącznie w szranki stanęły 4 drużyny.

Interwencje, wypadki, zatrzymani przestępcy - podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 9 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Stróże prawa przeprowadzili ponad 200 interwencji. Na drogach doszło do 15 kolizji i dwóch wypadków drogowych.

Bezpieczne wakacje w Górkach Wielkich

Policjanci z Cieszyna odwiedzili dzieci spędzające wakacje w ośrodku sportowo rekreacyjnym w Górkach Wielkich. Koloniści w trakcie profilaktyczno-edukacyjnego spotkania przypomnieli sobie najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać podczas wypoczynku. Policjanci zwrócili uwagę również na to, jak zachowywać się odpowiedzialnie po zakończeniu wakacji.

Podsumowanie minionego weekendu

Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 7 sprawców przestępstw, w tym 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Stróże prawa w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 150 interwencji. Na drogach nie doszło wypadków drogowych w których zostałyby ranne osoby. Odnotowano tylko 5 kolizji.

Zwolnij! Akcja Prędkość

Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Na spacer z pieskiem i marihuaną

Policjanci z Cieszyna zatrzymali 27-latka, który posiadał narkotyki. Mieszkaniec Pszczyny przyjechał wieczorem do Cieszyna na spacer z psem. Mężczyzna został zatrzymany. Pieskiem zaopiekowali się pracownicy hotelu dla zwierząt, a jego pan trafił do policyjnego aresztu.

Od 31 sierpnia odblaski dla pieszych obowiązkowe

Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym będzie musiał używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wchodzi w życie 31 sierpnia 2014 r.

Złodziej samochodu wpadł, gdy zabrakło mu paliwa

Policjanci ze Skoczowa i Strumienia odzyskali samochód skradziony na jednym z osiedli. Złodziej wpadł po tym, jak zabrakło mu paliwa i był zmuszony zatankować. 19-latek nie miał pieniędzy, więc pracownica stacji paliw zabrała mu kluczyki. Zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat więzienia.

Przegrał pieniądze na automatach, więc napadł na pracownika salonu gier

Strumieńscy policjanci ustalili i zatrzymali 23-latka, który w lipcu dopuścił się rozboju w centrum miasta. Mężczyzna najpierw przegrał pieniądze na automatach w salonie gier, a później postanowił je odzyskać. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(Nie)bezpieczna droga do szkoły

Policjanci wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy zatrzymali 54-letnią kobietę, która nieprawidłowo przewoziła dziecko do szkoły. Jej wnuczek siedział w foteliku... ale w części ładunkowej pojazdu. Mieszkanka Ustronia za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Znaleziono pieniądze - poszukujemy właściciela

Do dyżurnego cieszyńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która przekazała policjantom znalezione pieniądze. Plik banknotów znalazł młody mieszkaniec Zaborza i przekazał kasjerce firmy przewozowej przy ulicy Hajduka. Właściciela zguby prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie.

Miał być szybki skok... ale zepsuł się samochód

Przebijają oponę ostrym przedmiotem i okradają auta, gdy kierowcy są zajęci wymianą koła. W Międzyświeciu na drodze S1 odnotowano kolejny przypadek kradzieży metodą „na koło”. Lecz tym razem złodziejom nie udała się kradzież torebki pozostawionej w samochodzie. Rabusiom z Czech zepsuł się samochód.

Policjantki na Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego

W cieszyńskim Teatrze A. Mickiewicza odbył się II Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone policjantki z cieszyńskiej komendy, które reprezentowały kobiety w mundurach w służbie na rzecz bezpieczeństwa i przeciw przemocy.

Zatrzymany złodziej zza Olzy

Zebrzydowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł portfel w Pogwizdowie. Złodziejem okazał się 28 letni mieszkaniec Karviny. Sprawcy grozi 5-letni pobyt w więzieniu.

Nowy radiowóz dla zebrzydowickiego komisariatu

Policjanci z komisariatu w Zebrzydowicach otrzymali nowy radiowóz. Na zakup samochodu o wartości przeszło 60 tysięcy złotych, ponad połowę środków przeznaczyły gminy w Hażlachu i Zebrzydowicach, natomiast pozostała część została pokryta ze środków budżetowych Policji. W uroczystym przekazaniu uczestniczył szef cieszyńskiej jednostki insp. Krzysztof Chrobak, komendant zebrzydowickiego komisariatu, Wójt Gminy Hażlach oraz Wójt Gminy Zebrzydowice.

Przestępcy za kółkiem

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu cieszyńskiego w minionym półroczu. Z przeprowadzonej analizy wynika, że odnotowano znaczny wzrost zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierujących pojazdami. Dla cieszyńskich policjantów walka z plagą nietrzeźwych kierowców, to jeden z priorytetów pracy. Stróże prawa zapowiadają kolejne działania w celu wyeliminowania z ruchu jak największej liczby kierujących poprzez wzmożone kontrole stanu trzeźwości.

Podejrzany o zabójstwo w areszcie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 62-letniej mieszkanki Kończyc Wielkich. Zwłoki kobiety odnaleziono w ubiegłym tygodniu na terenie jej posesji. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle

Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince, które w ciągu trzech dni na żywo obejrzało około 9 tysięcy kibiców. 250 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

Pierwszy dzień turnieju w skokach narciarskich już za nami

Za nami pierwszy dzień turnieju w skokach narciarskich w Wiśle Malince, który na żywo obejrzało blisko 2,5 tysiąca fanów. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych wzięło udział w zabezpieczeniu imprezy.

Cieszyńscy policjanci w katowickim Spodku

W katowickim „Spodku” odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli również policjanci z cieszyńskiego garnizonu. Prezentowaliśmy namiot profilaktyczny przy którym odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszyscy zwiedzający nasze stoisko otrzymywali liczne upominki.

Zatrzymana osoba w sprawie śmierci 62-latki

Kryminalni z Cieszyna pod nadzorem prokuratora szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 62-letniej mieszkanki Kończyc Wielkich, której ciało odnaleziono wczoraj na terenie jej posesji. Policjanci z Zebrzydowic w tej sprawie zatrzymali jedną osobę mogącą mieć związek ze śmiercią kobiety.

Wypadek w Ustroniu - nie żyją dwie osoby

Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dziś przed południem w Ustroniu. 51-letni motocyklista potrącił na przejściu dla pieszych przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. W wyniku zdarzenia zginął 70-letni pieszy i kierujący jednośladem.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 62-latki

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 62-letniej mieszkanki Kończyc Wielkich. Wczoraj popołudniu jej zwłoki znaleziono na terenie jej posesji. Przyczynę śmierci wyjaśni zarządzona przez prokuraturę sekcja zwłok. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury.

Areszt dla recydywisty

Policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwoje sprawców spowodowania obrażeń ciała. 23-latek i 18-latka zostali zaatakowani przez napastników w centrum miasta. Ciężko ranny w głowę chłopak trafił do szpitala. Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował jednego ze sprawców, który na swoim koncie miał już wiele podobnych przestępstw.

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich - organizacja ruchu

W najbliższy weekend w Wiśle obędzie się Puchar Świata w skokach narciarskich. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

Kochasz? STOP Wariatom Drogowym

1 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

Zidentyfikowali zwłoki dzięki badaniom DNA

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało odnaleziono w marcu 2014 roku w Wiśle na ulicy Wyzwolenia . Wtedy to, podczas akcji gaśniczej domku letniskowego znaleziono spalone zwłoki. Potwierdzenie tożsamości stało się możliwe między innymi dzięki pracy operacyjnej wiślańskich policjantów i przeprowadzeniu badań porównawczych kodu DNA.

Weekend w policyjnej statystyce

Ponad 200 interwencji, 7 kolizji na drogach, zatrzymanych 6 sprawców przestępstw oraz 3 poszukiwanych osób - to bilans weekendowej służby policjantów garnizonu cieszyńskiego.

Policjanci zabezpieczali Rajd Wisły

Kilkudziesięciu policjantów garnizonu cieszyńskiego, funkcjonariusze straży pożarnej, kilkanaście załóg pogotowia ratunkowego oraz siły porządkowe organizatora czuwały nad bezpieczeństwem uczestników 60 Rajdu Wisły. zabezpieczali oni drogi dojazdowe i trasy odcinków specjalnych. Dzięki zaangażowaniu i dobrej współpracy wszystkich służb impreza przebiegła bez zakłóceń.

Zgłosił fikcyjną kradzież paliwa

Cieszyńscy policjanci zakończyli dochodzenie w sprawie kradzieży ponad 500 litrów paliwa z tira zaparkowanego przy drodze S1. Okazało się kierowca zawiadomił policję o niepopełnionym przestępstwie i sam wcześniej ukradł paliwo ze zbiornika. Sprawę wykryli cieszyńscy kryminalni. 34-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Głównym celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie bezpiecznych zachowań.

Cieszyńskie uroczystości z okazji 95-lecia powstania Policji

Wczoraj w Cieszynie odbyły się obchody z okazji 95-lecia powstania Polskiej Policji. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia, a także policjanci garnizonu śląskiego, przedstawiciele duchowieństwa, samorządowcy ziemi cieszyńskiej i mieszkańcy powiatu.

Podsumowanie weekendu w cieszyńskim garnizonie

Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zatrzymali trzy poszukiwane osoby, w tym jedną listem gończym. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Odnotowano 2 wypadki drogowe i 8 kolizji.

Cieszyńska policja ma swojego Sznupka

Policja w Cieszynie ma swoją maskotkę psa policyjnego Sznupka. Uroczyste przekazanie przez Starostę Cieszyńskiego nastąpiło wczoraj przed południem w Szkole Podstawowej w Wiśle Głębcach.

Zatrzymali 10 sprawców przestępstw

W miniony weekend policjanci w powiecie cieszyńskim zatrzymali 10 sprawców przestępstw, w tym 4 nietrzeźwych kierowców. Zatrzymali również 2 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili blisko 200 interwencji. Na drogach doszło do 6 kolizji oraz 1 wypadku drogowego.

Znaleziono kluczyki do samochodu - poszukujemy właściciela

Poszukujemy osoby, która w sobotę rano w Cieszynie zagubiła kluczyki od samochodu. Właściciela zguby prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie tel. 33 8516 200 lub bezpłatny - alarmowy 997.

Warto nosić odblaski!

W piątek rano w centrum Brennej doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został pieszy. 80-letnia mieszkanka Brennej znajdująca się na jezdni została potrącona przez jadący samochód. Okoliczności wypadu wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

Poszukiwany nastolatek zabrał samochód, uszkodził go i porzucił

Wiślańscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Jaworzynki, który najpierw ukradł mężczyźnie kluczyki, a później odjechał jego audi. Złodziej, podczas „przejażdżki”, uszkodził samochód i porzucił go w Jaworzynce. 17-latek był poszukiwany i trafił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Wyłudził odszkodowania bo nie miał pieniędzy na opony zimowe

Do 8 lat więzienia grozi 47-letniemu mieszkańcowi Koniakowa, który wyłudził odszkodowania komunikacyjne. Właściciel suzuki, w którym była pęknięta szyba, wpadł na pomysł łatwego zarobku. Jeździł za ciężarówkami, po czym zatrzymywał kierowców pod pretekstem uszkodzenia szyby przez kamień, który miał spaść na jego samochód. Tak było do środy, gdy wpadł w ręce wiślańskich policjantów.

Poszukiwana wraz z małym dzieckiem ukrywała się w lesie

Policjanci z Wisły zatrzymali 34-letnią kobietę, poszukiwaną przez kilkanaście prokuratur w całym kraju. Podejrzana o 300 oszustw mieszkanka Wielunia ukrywała się w lesie w Istebnej. Kobieta od co najmniej kilku dni przebywała w tym miejscu wraz 5-letnią córką. Zatrzymana trafiła do aresztu, a dziecko do pogotowia opiekuńczego.

ZNICZ 2014 (czasowe zmiany w organizacji ruchu)

Dziś rozpoczęła się akcja "Znicz 2014". Jak co roku na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów będzie więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

Ważna informacja dla mieszkańców Gminy Dębowiec

Informujemy, że nastąpiły zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu policji garnizonu cieszyńskiego. Gmina Dębowiec została wyłączona ze struktur działania Komisariatu Policji w Strumieniu. Od teraz będzie podlegać pod Komisariat Policji w Skoczowie.

Od 9 lat poszukiwana ENA i pięcioma listami gończymi

Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu zatrzymali 48-letnią kobietę, poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania oraz pięcioma listami gończymi. Kobieta ukrywała się w kraju i za granicą, często zmieniając miejsce zamieszkania i kompletnie nie spodziewała się, że wpadnie w ręce mundurowych. Zatrzymana trafiła do aresztu śledczego.

Skradzione z salonu gier pieniądze przegrał... w innym salonie

Policjanci z Ustronia zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży w salonie gier. Sprawca, wykorzystując nieuwagę obsługi, zabrał z kasetki 4 tys. zł. Stróże prawa nie odzyskali całości skradzionych pieniędzy, gdyż 1000 zł. zdążył... przegrać w innym salonie gier. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Obchody 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk wziął udział w obchodach upamiętniających 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Komendant złożył kwiaty przy tablicach pamięci na placu Poniatowskiego w Cieszynie.

Podsumowanie działań drogówki

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu codziennie czuwało kilkudziesięciu policjantów. W ciągu kilku dni funkcjonariusze w całym powiecie cieszyńskim przeprowadzili blisko 200 interwencji. Zatrzymano 9 pijanych kierowców. Na terenie powiatu doszło do 1 wypadku drogowego i 10 kolizji.

Najlepszy dzielnicowy w garnizonie śląskim

Znamy już wyniki wojewódzkiego etapu VI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów “Dzielnicowy Roku 2014". Najlepszym dzielnicowym w województwie został policjant z komendy w Piekarach Śląskich. Natomiast st. asp. Krzysztof Krzempek reprezentujący cieszyński garnizon zajął wysokie 4 miejsce.

Bezpieczna droga do szkoły w powiecie cieszyńskim

Od początku września policjanci całego garnizonu cieszyńskiego prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Działania te mają na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodszych na drogach. Kilka spotkań o tematyce bezpieczeństwa na drogach mundurowi przeprowadzili w Cieszynie, Dębowcu, Iskrzyczynie i Kończycach Wielkich.

Nowy radiowóz dla cieszyńskich policjantów

Burmistrz Cieszyna wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, uroczyście przekazali Komendantowi Powiatowemu Policji w Cieszynie nowy radiowóz marki Opel Astra. Na zakup samochodu Urząd Miejski w Cieszynie przeznaczył ponad 30 tys. złotych. Służyć on będzie policjantom cieszyńskiej komendy.

Aresztowany nożownik

Policjanci ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w trakcie libacji alkoholowej ugodził nożem współbiesiadnika. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratora mieszkaniec Skoczowa został już tymczasowo aresztowany.

Tydzień z Pancernikiem Gustawem

Policjanci z zebrzydowickiego komisariatu włączyli się do ogólnopolskiej kampanii promującej bezpieczne przewożenie dzieci podczas jazdy samochodem. Dzięki inicjatywie dzielnicowego w gminie Zebrzydowice został przeprowadzony „Tydzień z Pancernikiem Gustawem”. Akcję wspierał także „Sznupek” - maskotka śląskiej policji.

Weekend w liczbach

Od piątku do niedzieli policjanci garnizonu cieszyńskiego zatrzymali 13 sprawców przestępstw, w tym 6 nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zatrzymali trzy poszukiwane osoby, w tym jedną listem gończym. Stróże prawa przeprowadzili ponad 200 interwencji. Odnotowano 2 wypadki drogowe i 14 kolizji.

Trwa akcja Trzeźwość

Dzisiaj od godziny 5.00 na terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Nowy radiowóz w Wiśle

Policjanci z wiślańskiego komisariatu otrzymali nowy radiowóz. Na zakup samochodu władze samorządowe Istebnej i Wisły przeznaczyły 40 tysięcy złotych. Pozostała część została pokryta ze środków budżetowych Policji. Kia ceed będzie służyć policjantom prewencji.

Dzielnicowi ze Sznupkiem u przedszkolaków

Dzielnicowi z cieszyńskiej komendy w towarzystwie Sznupka - maskotki śląskiej policji, odwiedzili cztery przedszkola na terenie miasta. Tematem przewodnim każdego spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych w domu i na ulicy. Dzieci miały także okazję zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Nagrody od Generała za wzorową służbę

Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz wręczył dzisiaj nagrody motywacyjne za wzorową realizację obowiązków służbowych dla komendantów pięciu komisariatów powiatu cieszyńskiego. Wyróżnionym gratulacje złożyli również Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji - insp. Zbigniew Klimus, insp. Roman Rabsztyn i mł. insp. Piotr Kucia.

Dni Otwarte WTZ

PDFDrukujEmail

W dniach 25-26 kwietnia Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 (ul. Kościuszki 55) zaprasza na Dni Otwarte. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach programu „Chcę, potrafię, udowodnię” realizowanego przez PSOUU koło w Rybniku.

Dni Otwarte pod tytułem „WTZ – warto tu zaglądać” mają na celu pokazanie działalności rehabilitacyjnej warsztatu oraz pokazanie osób niepełnosprawnych jako potencjalnych pracowników. Będzie można m.in. posłuchać relacji uczestników z praktyk zawodowych oraz dowiedzieć się o opinii pracodawców na temat zatrudniania osób niepełnosprawnych.

 

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano także zwiedzanie WTZ oraz udział w zajęciach w pracowniach: krawiectwa, koronkarstwa i haftu, komputerowej, plastycznej, tkactwa i rękodzieła artystycznego, gospodarstwa domowego, witrażu i biżuterii artystycznej, ekspresji artystycznej, technicznej, ceramicznej oraz  zajęciach tanecznych, relaksacyjnych z logopedą.

 

Więcej informacji TUTAJ.


 

Źródło: rybnik.eu

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież

Nawigacja

Kalendarz Wydarzeń

<< Marca 2015 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Logowanie

Ankieta

Gdzie szukasz informacje?